Menu Główne

Witaj

Nazwa użytkownika:

Hasło:


Zapamiętaj mnie


Articles

Współpraca

Link do nas
Link do nas

Komentarze ...
IMPREZY INTEGRACYJNE DLA FIRM Szef "MALIBU" | 16 Jul : 10:17

Komentarze: 7


Niezależnie od podnoszonej w tym dziale tematyki, zainteresował mnie artykuł w Gazecie Wyborczej, którego część zacytuję, odnosząc się następnie do jego tez

"Nowy wymiar integracji"

Firmowe wyjazdy za miasto zakrapiane alkoholem czy surwiwalowe imprezy integracyjne przechodzą do lamusa. Nadchodzi nowa moda: wspólne sadzenie drzewek, kwiatów, a nawet liczenie ptaków ... blisko dwustu pracowników koncernu komputerowego Dell spotkało się w lesie koło Gałkowa w Łódzkiem. Przez cały dzień posadzili 7 tys. drzewek. Uzupełniali drzewostan na zrębach, zalesiając w ten sposób tereny pohuraganowe w okolicach Piotrkowa. To jednak dopiero początek sadzenia drzew przez firmy na tym terenie.


prof. Kazimierz Krzysztofek, socjolog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej

Ta ekointegracja to próba kreowania nowej mody, na której można tylko zyskać. Najważniejsze, aby być pierwszym: w ten sposób na pewno będziemy zauważeni i pozytywnie zapamiętani. Jeszcze do niedawna była moda na wyjazdy integracyjne w atrakcyjne miejsca w Polsce. Firmy wynajmowały całe hotele, a pracownicy uczestniczyli w zabawach. Tylko że to były tzw. działania zamknięte, które nic nie przynosiły firmie na zewnątrz. Pracownicy pobawili się na gokartach, postrzelali, grając w paintball, czy pospacerowali po górach, a po weekendzie wracali do pracy. Teraz dochodzi zupełnie nowy element. Jest nim ekologia, która została wykreowana w naszym kraju na wartość pozytywną. W ten sposób firmy chcą się zakorzenić w lokalnej społeczności. To jest taki trend pokazujący, że nie odrywamy się od podłoża i nie wędrujemy po świecie za kapitałem. Widzi to lokalna społeczność, która zaczyna doceniać firmę. Pozytywny rozgłos takiej integracji przynosi również społeczna odpowiedzialność biznesu, jaką stosuje firma. Nośność ekologii robi tu wspaniały PR, na którym firma zbija dodatkowe punkty. Być może już wkrótce będzie moda na wyjazdy na Kurpie, gdzie otrzymamy specjalne kostiumy i tam będziemy odtwarzać kulturę ludową, na którą też już zaczyna być moda.
*****************************************

Odnosząc się do powyższej treści, nie sposób odnieść wrażenia, że bardziej tu chodzi o reklamę i marketingowy wydźwięk podjętej akcji i bardziej mi to przypomina czyny społeczne w socjalizmie niż prawdziwą integracyjną imprezę firmową dla pracowników.
Oczywiście społeczny wydźwięk takiej akcji, a co za tym idzie i reklama, promocja firmy lub jej programu nie budzą wątpliwości.
Nie sądzę jednak, by tego rodzaju pomysły były częściej naśladowane, bowiem prawdziwa rola firmowych imprez integracyjnych jest zupełnie inna i nie do przecenienia.Aby zamieszczać komentarze w tym serwisie musisz być zalogowany - proszę się zalogować, a jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij tutaj aby się zarejestrować
Malibu galeria

Ostatnie imprezy

Chatbox
No messages yet.

Szukaj Malibu Lublin - organizacja imprez, wesela, eventy