Menu Główne

Witaj

Nazwa użytkownika:

Hasło:


Zapamiętaj mnie


Articles

Współpraca

Link do nas
Link do nas

IMPREZY ROZWODOWE


Rozwód i co dalej


Najlepiej, jeżeli rozwodu trwale daje się uniknąć i w tym kierunku zmierza nasza profilaktyka przedrozwodowa.

Największe szanse na pozytywny rozwój wypadków są w sytuacji, kiedy o pomoc zwróci się przynajmniej jedno z małżonków jeszcze przed zaawansowaniem sprawy rozwodowej.
Po konsultacjach z udziałem psychologa opracowywana jest odpowiednia dla każdego przypadku strategia działania.
W każdym możliwym przypadku do udziału w całym przedsięwzięciu angażujemy najbliższych znajomych, nie wyłączając rodzin obu stron. Kryterium udziału jest stopień i barwa zaangażowania emocjonalnego chętnych osób. Nie angażujemy osób, które pomimo rozmów/konsultacji wykazują względem małżonków pozbawione neutralności stanowisko. Zawsze jednak staramy się - choć nie jest to bezwzględnym warunkiem - by w takiej imprezie brały również udział dzieci współmałżonków. Nierzadko taka impreza ma charakter pikniku rodzinnego z udziałem znajomych.

Gdy już mamy odpowiednią grupę osób - przystępujemy do wyboru rodzaju i miejsca imprezy, tak aby była ona akceptowane przez wszystkich.
Główną założeniem jest, aby podczas imprezy nie były poruszane jakiekolwiek tematy związane z sytuacją między małżonkami, zaś program miał charakter integrujący, pozwalający wszystkim poznać się w różnych zaskakujących sytuacjach.

W dużej części przypadków dotychczasowe pożycie małżonków sprowadzało się przeważnie do schematu dom - praca -dom. Ta szara rzeczywistość powodowała narastanie pustki i znużenia, rodziła rozczarowania małżeństwem i partnerem, a jednocześnie w podświadomości wzbudzała pragnienie przygody i zmiany.
W takiej sytuacji dobrze zaaranżowana impreza trafia w sedno problemów dzielących małżonków i daje im okazję do wzajemnego poznania w innych niż na co dzień rolach.
Ważne, by wzajemna zabawa w gronie znajomych była okazją do zaprezentowania talentu współmałżonków, ujawnienia się ich innych pozytywnych cech, które na co dzień nie mają szans na zaistnienie.
Nagle okazuje się, że mąż na tle innych świetnie prezentuje się grając w plażówkę, albo bez cienia strachu zjeżdża na tyrolce, zaś żona prezentuje na parkiecie wrodzony talent taneczny lub z powodzeniem startuje w przygotowanych konkursach.
Oboje widzą, że w życiu, poza obowiązkami, można i należy czerpać także więcej dla siebie i że mogą to czynić wspólnie.

Efektem części imprez z udziałem skonfliktowanych małżonków są przypadki, że odnajdują się na nowo, pozyskują dawkę pozytywnej energii oraz chęci dalszego pożycia i zapominają wzajemne urazy.

Tak pozytywny efekt daje też największą satysfakcję organizatorom, którzy w każdym przypadku dbają o jak najlepszy przebieg imprezy.

Co jednak w sytuacji, gdy wyczerpały się wszystkie próby ratowania małżeństwa i rozwód stał się faktem - jak odreagować stres związany z rozpadem małżeństwa.

Nie damy Ci się zasmucać, popadać w porozwodową depresję ...
Przygotujemy Cię i odprężymy psychicznie jeszcze w trakcie jak i po orzeczeniu rozwodu.
Rozrywki i imprezy z odpowiednimi scenariuszami pozwolą Ci bezstresowo przejść ten trudny w życiu etap.
Uzyskana w ten sposób dawka pozytywnej energii pozwoli Ci na nowo odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości.
Głowa do góry - możesz się jeszcze bardziej wzmocnić na przyszłość niż dotychczas.
... i nie zapominaj - nie ma rzeczy niemożliwych ...


Zadzwoń lub napisz maila.
wyślij e-mail wersja do druku


Aby zamieszczać komentarze w tym serwisie musisz być zalogowany - proszę się zalogować, a jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij tutaj aby się zarejestrować
Malibu galeria

Ostatnie imprezy

Chatbox
No messages yet.

Szukaj Malibu Lublin - organizacja imprez, wesela, eventy